استخدام ایران : مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۵ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش خراسان رضوی استخدام می‌شوند.

به گزارش سایت استخدام ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سید جواد حسینی شامگاه دوشنبه در جلسه معارفه رئیس جدید دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک نهاد متصل به آموزش و پرورش، وظیفه تربیت، اصلاح و رتبه بندی معلمان را بر عهده دارد.

وی ضمن تجزیه دانشگاه‌ها به دو دسته دانشگاه‌های ارگانیک و مکانیک بیان کرد: دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و سایر دانشگاه های دولتی از جمله دانشگاه‌های مکانیکی هستند که در گسست از نیازهای جامعه، تنها به تربیت نیروی متخصص می‌پردازند در حالی که دانشگاه‌های فرهنگیان، ارگانیک است و در پیوست با جامعه، نیروی جوان کارآمد تربیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ارتقای سطح کیفی آموزشی را یکی از اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: ارتقای سطح کیفی آموزشی از جمله اهداف دولت تدبیر و امید است که تربیت و تامین نیروی انسانی متناسب با نظام تعلیم و تربیت، کلید دستیابی به این سطح از ارتقا یافتگی آموزشی است.

حسینی بازنگری مجدد به نیروی انسانی را راه حلی برای تنظیم نظام پرداختی فرهنگیان دانست و ‌در زمینه پذیرش ۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار داشت: تحصیل در دانشگاه فرهنگیان تنها مسیر برای استخدام افراد در آموزش و پرورش است و ۵ هزار نیرویی که به زودی وارد سیستم آموزشی می‌شوند باید یک سال در دانشگاه‌های فرهنگیان تحصیل کنند تا مجاز به ادامه سایر مراحل استخدامی خود شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ایجاد تمایز میان معلمان را راهی برای افزایش صلاحیت علمی آنان دانست و تاکید کرد: نظام رتبه‌بندی معلمان به‌دنبال افزایش رقابت و صلاحیت علمی آنان است که در سند تحول بنیادین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تعیین صلاحیتی معلمان به‌عنوان یک راهکار ضروری جهت ارتقای سطح کمی آموزشی تعریف شده است.

حسینی افزایش سرانه مطالعه فرهنگیان را نیازمند همت جهادی دانشگاه‌های فرهنگیان دانست و خاطرنشان کرد: افزایش سرانه مطالعه فرهنگیان باید به یک مطالبه فرهنگی تبدیل شود که نیازمند همت جهادی این دانشگاه‌هاست و دانشگاه‌های فرهنگیان باید به مرکز استراتژیک مطالعات نظام تعلیم و تربیت تبدیل شوند.